Pierwszy dzień pierwszego weekendu wyścigowego sezonu 2022 upłynął zawodnikom pod znakiem badań kontrolnych, odbiorów, treningów, kwalifikacji. Zaplanowany pierwszy wyścig - w klasie Work Stuff Super S Cup - został przeniesiony na sobotę na godzinę 8.00 ze względów technicznych na torze.

Kwalifikacje Q1, Mini w sobotę rano

Poznański padock od rana zapełniał się autami zawodników, którzy przyjechali na rozpoczęcie sezonu Wyścigowych Samochodpwych Mistrzostw Polski WSMP. Po sesjach treningowych rozpoczęły się kwalifikacje do wyścigów sobotnich oraz do pierwszego wyścigu w sezonie, czyli rywalizacji aut Mini w klasie Work Stuff Super S Cup. Jednak ze względu na wypadek na torze ta rywalizacja została przeniesiona na sobotni poranek.

Aktualizacja harmonogramu znajduje się tutaj: https://www.aw.poznan.pl/filemanager/photos/uploads/posts/260/harmonogram_nowy_pdf_2.pdf

2 Radicale i Huracan na czele Q1 w Endurance

W kwalifikacjach do wyścigu Endurance najszybszy był duet Zielionka / Litwin w Radicalu SR10 przed parą Lewandowski / Miękoś w Lamborghini Huracan, a za nimi Zentner i Marcinkiewicz w Radicalu SR 3 RSX.

Wyniki pozostałych klasyfikacji można znajeźć tutaj:

Endurance - https://speedhive.mylaps.com/Sessions/6539711

WSMP - https://speedhive.mylaps.com/Events/1979724

Rywalizacja powróci na tor Poznań jutro rano (sobota). Zapraszamy do śledzenia i kibicowania.