W najbliższy sobotę 4 czerwca sportowe auta Toyoty powrócą w naturalne dla nich miejsce, czyli tor wyścigowy. Kierowcy m.in. takich legendarnych modeli jak GR Yaris, Corolla, Celica, czy MR2 wystartują w 2. rundzie TOYOTA GR CUP.

Autodrom Jastrząb to jeden z najnowszych obiektów motorsportowych w Polsce. Jego wyróżniki to idealnie równa nawierzchnia i charakterystyczna “górka” dająca wiele emocji. Nie mogło więc na nim zabraknąć rundy TOYOTA GR CUP, tym razem rozgrywanej wspólnie z popularną serią imprez track day - Interia Drive Cup.

Starcie GR Yarisów
Po drogach Polski jeździ ponad 1000 GR Yarisów. Nie dziwi więc fakt, że wielu użytkowników tego kultowego modelu chce w pełni wykorzystać jego potencjał w stworzonym specjalnie do tego miejscu - torze wyścigowym.

Mocny silnik, sportowe zawieszenie, perfekcyjny układ przeniesienia napędu, lekkie nadwozie i nieopisana radość z jazdy. To cechy, które sprawiają, że model GR Yaris jest aktualnie równie często widziany na torze, co na ulicy. Na Autodromie Jastrząb ponownie zobaczymy spore grono sportowych hot hatchy Toyoty.

W bezpiecznych warunkach będzie można sprawdzić limity swojego samochodu oraz dobrze się bawić i dowiedzieć, na co w ekstremalnych warunkach stać zarówno auto, jak i jego kierowcę.

Gazooshop.pl zaprasza na GR CUP
Wszystkie modele spod znaku TOYOTA GAZOO Racing rozchodzą się w Polsce w mgnieniu oka i co na pewno bardzo cieszy ich twórców - przez większość właścicieli używane są zgodnie z ich przeznaczeniem.

TOYOTA GR CUP to seria stworzona z myślą o wykorzystaniu w 100% możliwości, jakie dają modele z linii GR i GRMN, jak np. GR Yaris lub GR Supra, a od niedawna także GR86.

Specjalnie dla posiadaczy tych wyjątkowych samochodów uruchomiony został w Polsce Gazooshop.pl, oferujący produkty nie tylko tuningowe, ale także eksploatacyjne renomowanych marek spod znaku m.in. TRD, czy GAZOO Racing, które to części importowane są bezpośrednio z Japonii.

Podczas rundy na Autodormie Jastrząb możliwe będzie zapoznanie się z produktami Gazooshop.pl oraz porozmawianie ze specjalistami z działu technicznego, oraz detailingu.

Gazooshop.pl, który został oficjalnym partnerem TOYOTA GR CUP, przygotował także dla uczestników serii specjalne nagrody.

Sportowe dziedzictwo Toyoty
Motorsport jest wpisany w DNA marki Toyota. Rywalizacja w TOYOTA GR CUP otwarta jest na wszystkie modele aut tej japońskiej marki. Oprócz kultowych modeli z linii GR i GRMN w serii mogą startować wszystkie współczesne i historyczne modele, dla których została stworzona specjalna klasa RACE & FUN.

Obok uznanych współczesnych konstrukcji, jak dająca mnóstwo frajdy z jazdy Toyota GT86, na Autodromie Jastrząb nie zabraknie także bardzo popularnych oraz posiadających bogatą wyścigową i rajdową historię modeli. Zobaczymy m.in. modele Corolla, Celica, czy MR2 - wyjątkowa Toyota z centralnie umieszczonym silnikiem.

W TOYOTA GR CUP nie może zabraknąć aut przypominających o dziesiątkach lat historii Toyoty w budowaniu wyjątkowych sportowych aut, które już w najbliższą sobotę ponownie będzie można podziwiać na wyścigowej nitce toru.

Harmonogram 2. rundy TOYOTA GR CUP
4 czerwca 2022 - Autodrom Jastrząb
8:30 - Otwarcie imprezy
10:30 - Odprawa dla uczestników
11:30 - Rozpoczęcie przejazdów OS 1
13:45 - Przerwa na zmianę trasy
14:45 - Rozpoczęcie przejazdów OS 1
17:30 - Zakończenie, rozdanie nagród