Umiejętność jazdy po mokrym asfalcie była wymagana podczas ostatniej rundy WSMP i przesądziła o końcowych klasyfikacjach we wszystkich kategoriach.

Więcej informacji wkrótce.

Alejski przypieczętował tytuł

Bartosz Alejski wygrał ostatni wyścig OMM Super S Cup w sezonie i przypieczętował mistrzowski tytuł, który miał już w kieszeni od piątku. To on spisał się najlepiej na wilgotnym torze i w stawce aż 19 Mini Cooperów S. Na podium stanęli jeszcze Jacek Cichopek, czyli ubiegłoroczny triumfator pucharu oraz Tomasz Pawlaczyk, który w tym sezonie ukończył rywalizację na drugim miejscu. Trzeci na koniec sezonu był Adrian Lewandowski.

Profesor Czwartosz w Toyota Racing Cup

Dawid Czarnik świetnie wystartował do ostatniego wyścigu Toyota Racing Cup, prowadził przez kilka okrążeń, ale błąd na Szatanie kosztował go prowadzenie na rzecz Czwartosza, który objął prowadzenie przed Kukurydzą i popędził samotnie do mety. Czarnik, tak jak na koniec sezonu, był drugi. Trzecie miejsce zajął Jacek Jurecki, który tym samym zapewnił sobie miejsce na podium pucharu. Jest jedynym zawodnikiem, który w dwa sezony z rzędu kończy na podium Toyota Racing Cup.

052 26

Drugi raz Lemperta

Marcin Lempert drugi raz z rzędu został mistrzem 318IS Cup PL. Jest pierwszym kierowcą w historii tego pucharu, któremu udała się ta sztuka. W sobotnim wyścigu zajął drugie miejsce, a wygrał jego brat - Artur. Trzecie miejsce zajął Wojciech Smorawiński.

Błażek wygrał pogodową loterię

Maciej Błażek wygrał swój pierwszy sprinterski wyścig w kategorii D4 +3500 w tym sezonie. Kierowca Porsche 911 GT3 Cup najlepiej odnalazł się na przesychającym torze. Drugie miejsce zajął Maciej Darmetko, który popisał się też najlepszym czasem okrążenia. Trzecie miejsce dla Mariusza Miękosia w Lamborghini Huracanie, który miał już wcześniej tytuł mistrzowski zapewniony.

039 26

Walkowiak przed Terlikowską

Bartosz Walkowiak prowadził od startu do mety i wygrał rywalizację w D4 2000 na koniec sezonu z przewagą zaledwie czterech punktów nad Katarzyną Terlikowską, która w sobotę była druga. Trzecie miejsce zajął Bartłomiej Madziara, czyli ubiegłoroczny mistrz D4 2000, startujący w ten weekend treningowo w BMW E30.

W pojedynku Radicali SR8 Jacek Zielonka lepszy od Przemysława Pieniążka w sobotnim wyścigu i na koniec sezonu.

W D4 3500 w sobotę triumfował Szymon Jabłoński (Hyundai i30 TCR), a najwięcej powodów do zadowolenia na koniec sezonu będzie miał Łukasz Stolarczyk (VW Golf TCR).

W DN 2 wyścig wygrał Krystian Ciesiółka (Fiat Seicento), ale mistrzem tej klasy został Przemysław Kaźmierczak, który zdobył tyle samo punktów co Mateusz Ciesiółka, ale miał więcej wygranych wyścigów.

W DN1 walka toczyła się nie tylko na torze, ale i w ZSS-ie. Po dyskwalifikacji Aleksa Sówki, zwycięzcą sobotniego wyścigu został Alan Czyż i to pozwoliło nastoletniemu debiutantowi w WSMP cieszyć się z największej liczby punktów. Sprawę tytułu przesądzi Główna Komisja Sportu Samochodowego PZM.