Jacek Chojnacki w DN 7-0 i Maciej Wielgosz w DN 7-1 niemal nie schodzili z najwyższego stopnia podium przez cały sezon. Efekty widać w końcowej tabeli.

Rywalizacja Maluchów to jeden z klasycznych elementów wyścigowego krajobrazu na Torze Poznań. Ten model jest ściśle związany z historią obiektu i po dziś dzień wyścigi 126p elektryzują kibiców.

W DN 7-0 niepodzielnie panował Pan Jacek Chojnacki. Z ośmiu rund tylko w dwóch nie stał na najwyższym stopniu podium - w maju podczas drugiego wyścigu był drugi, a w lipcu podczas szóstej rundy był trzeci. W sumie zgromadził aż 183 punkty. I to dziwić nie powinno. Mało jest osób, które tak dobrze znają ten samochód i ścigają się nimi od tylu lat. Drugie miejsce w DN 7-0 zajął Marek Kurzętowski, który zebrał 132 punkty, ale ani razu nie wygrał wyścigu. Trzecie miejsce dla Grzegorza Ostrowskiego.

044 15

W DN 7-1 Maciej Wielgosz tylko podczas pierwszej rundy pozwolił rywalom na wygrywanie. Sezon zaczął od trzeciego miejsca w maju, a potem na mecie rywale widzieli tylko tył jego auta. 190 punktów dało mu mistrzostwo Polski. Drugie miejsce na koniec sezonu zajął Qba Sykucki (124 punkty), a trzeci był Tomasz Koza (86 punktów).

W całym sezonie wystartowało łącznie 13 zawodników.