TOYOTA GAZOO Racing Polska rozpoczyna drugi sezon wyścigowej serii dla polskich właścicieli sportowych aut marki TOYOTA, w szczególności kultowych modeli z linii GR. Miłośnicy m.in. TOYOTY GR Yaris, GR Supry, czy oczekiwanej GR86 będą mogli spotkać się na torze i walczyć o tytuły w specjalnie przygotowanym dla nich oficjalnym cyklu - TOYOTA GR CUP. 

Entuzjaści sportowych hot-hatchy, 2-drzwiowych coupe, gran turismo, czy po prostu usportowionych miejski hatchback-ów TOYOTY, będą mogli aktywnie spędzić czas w otoczeniu innych entuzjastów aut japońskiej marki i wymienić się z nimi doświadczeniami oraz podziwiać jazdę ich ulubionych modeli w idealnym dla nich wyścigowym otoczeniu, którym jest tor wyścigowy. Każdy użytkownik aut marki TOYOTA będzie mógł się dobrze bawić i dowiedzieć, na co stać jego auto w ekstremalnych warunkach.

Sportowa i bezpieczna walka na torze
Druga edycja TOYOTA GR CUP realizowana będzie we współpracy z popularnymi cyklami zawodów typu track day – Drive Cup oraz Race Cup, co dodatkowo uatrakcyjnia rywalizację.

Trwający od kwietnia do listopada sezon składa się z ośmiu rund, na profesjonalnych torach wyścigowych, które w bezpieczny sposób pozwalają wykorzystać możliwości sportowych aut:
1. runda TOYOTA GR CUP – 1 kwietnia - Tor Poznań, wspólnie z Drive Cup
2. runda TOYOTA GR CUP – 3 maja – Tor Kielce, wspólnie z Drive Cup
3. runda TOYOTA GR CUP – 4 czerwca – Silesia Ring, wspólnie z Race Cup
4. runda TOYOTA GR CUP – 22 lipca – Tor Poznań, wspólnie z Race Cup
5. runda TOYOTA GR CUP - 19 sierpnia - Autodrom Jastrząb, wspólnie z Race Cup
6. runda TOYOTA GR CUP - 9 września - Tor Kielce, wspólnie z Drive Cup
7. runda TOYOTA GR CUP – 28 października – Tor Poznań, wspólnie z Race Cup
8. runda TOYOTA GR CUP – 5 listopada – Silesia Ring, wspólnie z Drive Cup

Do końcowej klasyfikacji cyklu będzie liczyć się maksymalnie sześć najlepszych wyników z ośmiu planowanych rund.

W drugim sezonie TOYOTA GR CUP zapowiada się dużo dobrego ścigania!

Kultowe samochody
W TOYOTA GR CUP można podziwiać rozmaite auta o czystym sportowym rodowodzie, jak współczesne modele z linii GR i GRMN, czyli np. GR Yaris, GR Supra i GR86, po trochę nieoczywiste na pierwszy rzut oka na torze bardzo popularne modele TOYOTY, jak Aygo, Corolla, czy C-HR, dla których została stworzona specjalna kategoria.

TOYOTA GR CUP czerpie także pełnymi garściami ze sportowego DNA TOYOTY i długiej oraz bardzo bogatej historii tej japońskiej marki w budowaniu świetnych sportowych samochodów. Dzięki temu w TOYOTA GR CUP cały czas możemy podziwiać klasyczne sportowe konstrukcje, takie jak np. Celica oraz MR2, czy liczne usportowione wersje słynnej Corolli oraz bardzo popularne w Polsce GT86.

W serii może wziąć udział każdy użytkownik samochodów marki Toyota, a uczestnicy będą podzieleni na trzy klasy:
Klasa GR Yaris Cup – dla kultowego modelu Toyota GR Yaris,
Klasa GR Open Cup – dla wszystkich aut Toyoty z serii GRMN i GR,
Klasa Race & Fun – dla pozostałych samochodów marki Toyota.

Tysiące kierowców w Polsce cieszy się posiadaniem sportowych i usportowionych samochodów marki TOYOTA.

TOYOTA GAZOO Racing Polska zachęca ich właścicieli do używania aut zgodnie z założeniami konstruktorów, a tor wyścigowy to naturalne dla nich miejsce, gdzie mogą pokazać swoje prawdziwe oblicze.